BOLLY  LADIES 

skupina bollywoodského tance a kabaretu

  

Jsme skupina žen a dívek mladistvého nadšení, velmi uspokojivého vzhledu, plné energie, vtipu a kamarádství. Pro radost, zábavu, kondici a krásu tančíme od ledna 2009 bollywoodský tanec, tedy BOLLYWOOD DANCE. Zaměřujeme se zvláště na moderní styl posledních zhruba dvaceti let Bollywoodského tance. O co se jedná?

Bollywoodský tanec je komerční název pro indický filmový tanec. V indickém filmu téměř nehraje roli zápletka, úspěch záleží především na tanečních a hudebních vložkách. Taneční scény jsou plné barev a skvostně zdobených kostýmů. Zvláštní kouzlo bollywoodských choreografií však spočívá v kombinacích mnoha tanečních stylů. Takže bollywoodský tanec je vlastně spojením ladných staroindických muder, prvků arabského břišního tance, lidového tance bhangra, kultur latinsko-amerických, španělských, prvků moderny, hip-hopu  a dalších. Nejedná se o břišní tanec, který má velmi podobně znějící název (belly dance), i když některé prvky si z něho bolly dance rád vypůjčí. 

Avšak tančíme s potěšením i ve stylu KABARETU - oblíbená jsou vystoupení našeho tzv. "Baletu Československé televize". Barevné kostýmy, veselá hudba, svižné choreografie a zařící úsměvy... Například cancan baví diváky více než 150 let, a v našem provedení si ho několik měsíců užíváme my i diváci. 

Dále nabízíme vystoupení čarodějnic, čertic a strašidel :)

Nejen pro sportovce máme připravenou fotbalovou sestavu, která se skládá z hymny Slavoje Houslice (Okresní přebor) a hitu Waka waka.

Téma 1. republiky navodíme vystoupením charlestonu.

Při včasném zadání vytvoříme další speciální tématickou sestavu :)

Přehled nabídky naleznete v příslušném odkazu vlevo.

Pokud se chcete alespoň chvíli přidat k nám, zapojte se do našich minikurzů tance!

 

Vystoupíme pro Vás na plesech, slavnostech měst a obcí, firemních večírcích, soukromých oslavách, benefičních akcích, festivalech, v programech hradů a zámků atd.

 

PROČ mít zájem o naše vystoupení? Mimo jiné PROTO, že

 

- v České republice je Bollywoodský tanec dosud poměrně málo známým pojmem, seznámíte se tedy s prakticky novým stylem

 

- pestrá choreografie s prvky orientu, veselá a svěží indická filmová hudba, tanečnice v krásných kostýmech s originálními šperky z Indie. Bollywoodský tanec je rozhodně atraktivní pro diváky i divačky - ženy, muže i děti...

 

- tančíme i ve stylu KABARETU

 

- po dohodě zatančíme jednu či více sestav v počtu 3 - 9 tanečnic 

 

- na každou z více než dvaceti tanečních sestav používáme jiný kostým

 

- vystoupení je finančně nenáročné, cena dohodou, benefiční akce zdarma

 

- hovoříme (a můžeme vystoupení moderovat) také anglicky, německy, rusky, španělsky, italsky 

 

- v případě zájmu zapojíme dětské i dospělé publikum do zábavných, oblíbených minikursů tance

 

- jsme naprosto soběstačné ohledně dopravy na místo akce a zpět

 

- požadujeme pouze uzamykatelnou šatnu či jiné vhodné místo na převléknutí, taneční plochu o rozměru nejméně cca 3 x 3 m, a hudební aparaturu na reprodukci CD nebo USB (na námi orgazovaných akcích "na klíč" si hudební aparaturu zajišťujeme). Vystupujeme však samozřejmě i na mnoha akcích v exteriéru, na vhodné taneční ploše 

 

BOLLY LADIES - OFICIAL INFO

 

            Taneční skupina Bolly Ladies vznikla v Teplicích počátkem roku 2009 po zcela náhodném setkání její zakladatelky s bollywoodským tancem.  V současně době skupinu tvoří devět dívek a žen, které právě v moderním bollywoodském tanci mohou vhodně zúročit svoje letité taneční zkušenosti. Průpravou jim byly například tance latinsko-americké,  moderní scénický tanec, show-dance, ale také hip hop a musical dance. Členky skupiny se samozřejmě nadále vzdělávají na seminářích bollywoodského tance a tanců indických (bharatanatyam) u předních českých lektorů (Sangita Shresthová, Helena Valtová, Michal Mach a další), cennou inspirací pro tvorbu vlastních choreografií jim je ale zejména téměř nevyčerpatelné množství originálních tanečních čísel z bollywoodských filmů.   

            Tanečnice skupiny Bolly Ladies se zaměřují na moderní styl bollywoodského tance zhruba posledních patnácti let, tedy styl jejich slavných vrstevnic, bollywoodských hereček, jako jsou např. Karena Kapoor, Priyanka Chopra, Katrina Kaif a řada dalších. V repertoáru mají Bolly Ladies i taneční sestavy ve zcela současném stylu.

            Možnost spojit nepřeberné množství zdánlivě nesourodých tanečních prvků dává skupině Bolly Ladies úžasný prostor pro stylovou pestrost vlastních tanečních choreografií.  Základem jsou prvky tanců indických, folklorních (punjabská bhangra), a na ně navazují např. prvky salsy či disco. 

            Bolly Ladies vystupují na veřejných i soukromých akcích a samozřejmě se zúčastňují beneficí ve prospěch různých nadací. Kromě toho každoročně pořádají oblíbenou Bolly and Belly Party Teplice, na kterou přijíždějí vystoupit pozvané tanečnice a soubory z celé České republiky. Bolly Ladies organizují celovečerní komponované taneční programy, mimo jiné na hradech a zámcích, kde opět vystupují další přizvané skupiny mnoha stylů orientálního tance.